Kosova-Hackers-Boy E Enjte, 2019-02-21, 7:59 PM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 6 » Laptopi me i fuqishem ne botë
Laptopi me i fuqishem ne botë
6:29 PM
 
Nga kompania Alienware veçmë jemi mësuar me desktopë dhe laptopë të cilët me performansat e tyre thyejnë çdo kufi, e rast i ngjashëm është edhe me laptopin më të ri prej saj, Alienware Area-51 m17x.
Bëhet fjalë për laptopin me ekran të diagonales 17 inçëshe, rezolucion 1920 x 1200 piksela dhe me një harduer të pabesueshëm brenda tij: dy kartela grafike NVIDIA të klasës GTX, dy apo madje tre disqe të forta në fushën RAID dhe procesorin Core 2 Extreme.

Këtu janë edhe imtësirat tjera sipas të cilave Alienware është tashmë e njohur, siç janë tastiera e ndriçuar me mundësia e vendosjes së baterisë shtesë.

Në variantin më të pajisur ky laptop ia kalon, që nuk është gjë e vogël, edhe Dell-in XPS m1730, i cili gjithashtu ka performansa jashtëzakonisht të mira.
Attachments: Imazhet/Fotot: 1
Views: 735 | Added by: khb | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2019