Kosova-Hackers-Boy E Shtune, 2018-10-20, 4:04 AM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Virusi i Obamas sërish vërshon internetin
Virusi i Obamas sërish vërshon internetin
5:26 PM
Tre milionë e gjysmë kompjuterë të infektuar brenda vetëm 24 orëve, është rezultati i vërshimit të virusit të ri kompjuterik, i cili për herë të parë është paraqitur në tetor të muajit tetor të vitit të kaluar. 
Në fund të vitit të kaluar virusi i cili për shpërndarjen e vet përdorë porositë me e-mail, gjoja që lidhen me kryetarin e sapozgjedhur amerikan, ka filluar sulmin e tij në kompjuterët e përdoruesve në mbarë botën. Ekspertët e sigurisë kanë arritur që ta detektojnë me sukses dhe të përditësojnë mekanizmat e tyre kundër viruseve, mirëpo tani ai është paraqitur sërish, por me emër të ri.
Siç raportojnë ekspertët e kompanisë F-Secure, virusi kompjuterik Conficker është paraqitur sërish, mirëpo tani bart emrin Downadup.
Krimbi fshihet prapa lidhjeve të internetit të përfshira në porositë me e-mail, të cilët gjoja ridrejton në faqet zyrtare të presidentit të ri amerikan, Barack Obama.


Views: 697 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2018