Kosova-Hackers-Boy E Shtune, 2018-10-20, 4:04 AM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Youtube heq video klipet e Warner grupit
Youtube heq video klipet e Warner grupit
5:36 PM
Shtëpia diskografike Warner Music, do të luftoj më shumë kundër videove ilegale të publikuara në Youtube.
Ky produksion muzikor, ka detyruar Youtube të largoj të gjitha videot e ngarkuara të tyre.
Arsyeja e një vendimi të tillë ishte sepse Wanrer dhe Youtube nuk u ran dakord për marrëveshjen e bashkëpunimit. Kështu, të gjitha materialet e artistëve të kësaj kompanie (Red Hot Chili Peppers, Madonna, etj), fillimisht janë hequr nga publikimi.
Sipas disa lajmeve, shtëpia diskografike nga SHBA-të, ka këkuar më shumë hapësirë për promocion në këtë portal. Përkundër kësaj, industria muzikore është e detyruar të ulet sërish në tryezë për të gjetur kompromis me video portalin, pasi gjenerojnë të ardhura mjaft të majme nga ky biznes i internetit.
Views: 729 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2018