Kosova-Hackers-Boy E Shtune, 2018-10-20, 4:03 AM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
CILI WEB JU DUKET MËI MIRË ?webat e zgjedhur nga ne.
Total of answers: 209

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Apple ndërron mendje në lidhje me antivirusin
Apple ndërron mendje në lidhje me antivirusin
6:30 PM

Vërejtja për përdoruesit e kompjuterëve Mac që të instalojnë mbrojtje nga viruset është larguar, derisa Apple pohon se kompjuterët e vet janë të sigurt dhe pa nevojë për mbrojtje kundër viruseve.
Zëdhënësi i Applet, Bill Evans, ka deklaruar se vërejtja është larguar pasi që bëhet fjalë për një artikull të vjetër në bazën e të dhënave i cili gabimisht është rifreskuar dje. Ai ka theksuar se kompjuterët e kompanisë Apple për shkak të sistemit operativ janë të sigurt ashtu siç janë edhe nuk ka kurrfarë nevoje për softuer shtesë antivirus. “Mac OS ka në vete sisteme të integruara të cilat e mbrojnë nga softuerët dashakeq dhe kërcënimeve tjera të sigurisë”, ka vazhduar Evans.

Views: 745 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2018