Kosova-Hackers-Boy E Shtune, 2018-10-20, 4:03 AM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Mars » 12 » Dell Studio XPS 435
Dell Studio XPS 435
11:29 PM

Kompania Dell ka paraqitur modelet e reja të desktopëve nga linja e njohur Studio XPS, e cila është e dedikuar për përdoruesit që kërkojnë pak më tepër dhe për adhuruesit e lojërave kompjuterike.
Dell Studio XPS 435 blerësve u ofron vetëm procesorët Core i7 nga kompania Intel në kombinim me 24 GB DDR3 memorie.
Kartelat grafike në ofertë janë ato nga ATI, prej Radeon HD 3650, mbi 4670 dhe deri tek Radeon HD 4870, derisa për zë përkujdeset kartela prej 7.1 kanalesh nga Intel apo kartela Sound Blaster X-Fi nga Creative. Sistemi i disqeve shkon prej 1.5 deri në 4.5 terabajt, varësisht nga konfiguracioni dhe numri i disqeve, e në të gjendet edhe Blu-ray dhe rrjeta e integruar pa tela.
Së bashku me kompjuter shiten versionet 64-bitëshe të sistemit operativ Windows Vista (Home Premium apo ajo Ultimate).
Çmimet nisin prej 1.100 dollarë amerikanë për modelin me procesor Core i7 920, 3 GB memorie dhe Radeon HD 3650 e më shumë, varësisht prej pajisjeve që përdoruesi kërkon.

Views: 1430 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Mars 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2018