Kosova-Hackers-Boy E Shtune, 2018-10-20, 4:04 AM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Mars » 14 » Televizori i parë më Blu-ray të integruar
Televizori i parë më Blu-ray të integruar
2:19 PM
Seria e re e Sharp e LCD HD televizorëve e emëruar Aquos DX do të jetë e para e cila do të ketë të integruar player-in Blu-ray.Edhe pse rrallë kush prej nesh e ndjen se Blu-ray është bërë standard për riprodhimin e video materialeve, kjo në botë megjithatë ka ndodhur. Si dëshmi për këtë janë edhe televizorët e ri LCD nga kompania Sharp - Aquos DX, të cilët në masë të madhe kanë Blu-ray player të integruar në të.
Në këtë seri do të gjenden pajisjet me diagonale të ekranit prej 26, 32, 37, 42, 46 e 52 inçësh, derisa të gjithë do të kanë i HDTV tuner si dhe zmadhues nën ekran, mirëpo vetëm modelet prej 37 inçësh e lartë do të kanë rezolucion të plotë HD (high definition), gjersa dy modelet më të dobëta do të kanë rezolucion HD ready prej 1.366 x 768 pikselash. E mos të harrojmë se, në stilin tanimë standard të kompanisë Sharp, që të gjithë janë jashtëzakonisht të hollë.Çmimet do të dallojnë nga 1.963 për modelin më të lirë deri në 4.909 dollarë për atë më të madhin.
Views: 1658 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Mars 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2018