Kosova-Hackers-Boy E Premte, 2019-05-24, 2:55 PM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 5 » Laptopi ultra i lirë indian në fakt është mashtrim?
Laptopi ultra i lirë indian në fakt është mashtrim?
8:57 PM
Lajmi për laptopin të cilin e sponsoron qeveria indiane, i cili nuk do të duhej të kushtonte më shumë se 10 dollarë, është dëshmuar të jetë bukur jopreciz, apo troç, tërësisht i gabuar.
Lajmin për “laptopin” e supozuar e kemi publikuar edhe ne, mirëpo tani janë paraqitur të dhënat teknike të cilat japin një pasqyrë krejt tjetër për këtë pajisje.

Siç pohon gazeta “Times of India”, bëhet fjalë për “pajisje për ruajtje të dhënave e cila përmban disa megabajt të dhëna dhe mund të lidhet me laptop”.

Kjo tingëllon të jetë si memoria më e thjeshtë USB flash apo diçka e ngjashme me të, e në mes të këtij lloji të pajisjes dhe një laptopi të vërtetë dallimet janë të pakrahasueshme.

Flitet se kjo pajisje do të mund të ishte baza për laptopin e lirë i cili do të kushtonte rreth 60 dollarë, mirëpo tani për tani nuk do t’i besojmë asnjë gjëje derisa të mos shohim specifikat konkrete teknike.

Views: 659 | Added by: qmp | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2019