Kosova-Hackers-Boy E Premte, 2019-05-24, 2:55 PM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Rate my site
Total of answers: 10

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Shkopinj USB prej 32 GB
Shkopinj USB prej 32 GB
6:32 PM

Verbatim ka zgjeruar ofertën e vet të USB-ve duke i shtuar edhe dy shkopinj me kapacitet prej 32 GB: modelin Executive me shpejtësi të mëdha të leximit dhe shkrimit dhe modelin Mini Swivel me kapak rrotullues.
Duke marrë parasysh se kapaciteti i këtyre pajisjeve është i barabartë me kapacitetin e 45 CD-ve, ato janë ideale për të gjithë përdoruesit të cilët udhëtojnë dhe kanë nevojë që me veti të bart sasi të mëdha të dhënave.
Store 'n' Go Executive dhe Mini Swivel tanimë janë në dispozicion në treg, me çmim prej 81 për modelin e parë dhe 77 eurosh për të dytin.
Versioni D150-1B është i pajisur me baterinë me gjashtë çeli e cila laptopit, sipas vlerësimeve të Acer, do t’i sigurojë deri në shtatë orë të pandërprera punë. Karakteristikat tjera janë identike si tek modeli D150-0B, derisa bateria më e mirë do të rris çmimin për 20 euro, e shitja do të filloj gjatë muajit mars.
Derisa versioni më i pajisur është ai me shenjën D150-2BG. Kur të paraqitet, ky netbook do të jetë një prej të parëve me procesorin Atom N280 të kompanisë Intel me takt punues prej 1.66 GHz dhe FSB-në prej 667-MHz. Laptopi në mënyrë standarde do të shitet me modulin 3G për internet pa tela - wireless.
Çmimi i paralajmëruar është 450 euro, derisa edhe ky laptop do të paraqitet gjatë muajit të ardhshëm.

Views: 894 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2019