Kosova-Hackers-Boy E Premte, 2019-05-24, 3:06 PM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
Qka do te deshironit nga ne me se shumti ?
Total of answers: 33

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Accer
Accer
6:34 PM

Tregu në rritje i kompjuterëve netbook, laptopëve të lehtë miniatural, është më i pasur edhe për një pjesëmarrës të familjes së kompanisë Acer - Aspire One.
Acer Aspire One deri më tani ka qenë i pranishëm në shumë variante, mirëpo të gjitha pajisjet kanë përmbajtur ekran prej nëntë inçësh. Acer megjithatë tani ka vendosur që këtë vocërrak ta rris në dhjetë inç.
Ajo që do të gëzojë shumë përdorues është e dhëna se çmimi i modelit Aspire One AOD150, me ekran prej 10 inçësh do të jetë e njëjtë me modelet e mëhershme, prej 350 dollarësh amerikanë e më lartë.
Prej tjerave theksojmë se Aspire One AOD150 përmban procesorin Intel Atom N270 (1.60G Hz, 533 MHz FSB, 512 KB L2 Cache), Windows XP Home SP3, Mobile Intel 945GSE Express Chipset, 1024 MB DDR2 533 MHz SDRAM, Intel Graphics Media Accelerator 950 të integruar, disk të fortë me kapacitet prej 160 GB SATA 5400 RPM, Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi, kamerë uebi, një çift të zmadhuesve stereo dhe tri qasje për USB.

Views: 1127 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2019