Kosova-Hackers-Boy E Premte, 2019-05-24, 2:54 PM
Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Our poll
CILI WEB JU DUKET MËI MIRË ?webat e zgjedhur nga ne.
Total of answers: 209

Statistics

Total Në Linjë: 1
Mysafirë: 1
Përdorues: 0

Main » 2009 » Shkurt » 20 » Chrome për Mac OS e Linux
Chrome për Mac OS e Linux
6:36 PM
Kompania Google është në rrugë të mbarë për të respektuar afatet për lëshimin e shfletuesit të vet Chrome për platformat Linux e Mac OS X deri në fund të muajit qershor të këtij viti.
Google me nguti është duke punuar në lansimin e shfletuesit të vet, Chrome, edhe për platforma tjera pos asaj Windows.
Këtu sigurisht gjenden edhe sistemet operative Linux e Mac OS X. E dyta tanimë është në proces të skicimit të sistemit i cili mundëson paraqitjen e më shumë tab-ave në të njëjtën kohë, që është një nga karakteristikat e rëndësishme të shfletuesit Chrome i cili secilin tab e hapë si proces të veçantë.
Ekipi zhvillues pranon se konvertimi i këtij shfletuesi për platforma tjera nuk është aspak i lehtë.
Është shumë e vështirë të integrohen të gjitha karakteristikat dhe paraqitjen e njëjtë për përdorues në sisteme të ndryshme operative. Kjo vlen veçanërisht për Linux për shkak të shumë nën-varianteve, kështu që për këtë sistem operativ është vendosur të punohet në paketin GTK dhe GNOME.
Versionet e Chrome për Mac OS X dhe Linux do të duhet të lëshohen në shpërndarje gjatë muajit qershor.
 
Views: 890 | Added by: edy | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

Search

Calendar
«  Shkurt 2009  »
E diE hëE maE meE enjE prE sht
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Entries archive

Site friends
  • Create your own site

  • Copyright MyCorp © 2019